ФОТО: Откако поднесе оставка заменик министерот Хасани се врати на работа

/

Заменик министерот за здравство Илир Хасани, во петокот поднесе оставка од функцијата како морален чин поради страшната трагедија во Тетово, односно пожарот во модуларната Ковид болница во кој животот го загубија 14 лица.

Тој денеска на социјалните мрежи објави фотографија како се подготвува за операција и напиша дека се враќа на работа. Инаку, Илир Хасани пред да биде назначен за заменик министер беше директорот на Ургентниот центар во комплексот клиники „Мајка Тереза“.Претходна статија

Заев: Не мислам дека цела Влада треба да поднесе оставка, Филипче доаѓа на работа додека не завршат сите постапки

Следна статија

Пендаровски го свика Советот за безбедност: Разговараме за цивилите од Авганистан

Најново од Вести