ГАШИ ДО ЗАЕВ: ДО КОГА МОНОЕТНИЧКИ СРЕДБИ, СЕ ОТКАЖА ЛИ ОД „ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ“?

//

Лидерот на Алтернатива Африм Граши преку социјалните мрежи реагираше на објавата на премиерот Зоран Заев кој соопштил дека ја прифатил понаката на Христијан Мицкоски за тет-а-тет средба. Африм Гаши го прашува Заев до кога за државни интересни ќе се одржуваат моноетнички средби и дали се откажал од „Едно општество за сите“.

-Од кога моноетнички средби за државни работи? А, што би рекол да удриме и ние една албанска средба?! Кај не води тоа?! Се откажа ли од „едно општество“ или пак во тој слоган фалел еден збор „едно македонско општество“?“, напиша Гаши.Извор: zoom.mk

Претходна статија

ЗАЕВ ОЧЕКУВА ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ МАСОВНО ПРИФАТЕНА ОД ГРАЃАНИТЕ

Следна статија

ЕДИ РАМА ДО АЛБАНЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА И ДИЈАСПОРАТА: ОДВОЈТЕ ПЕТ МИНУТИ И ПОПИШЕТЕ СЕ

Најново од Вести