ГЕРОВСКИ НАЈАВИ БОМБА: ВЕЧЕРВА ВО 19 ЧАСОТ ЌЕ ГИ ОТКРИЕ СИТЕ ВМЕШАНИ ВО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13

//

СИТЕ ВИЕ ШТО СТЕ ЗАПЛЕТКАНИ ВО МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13-КА, ДО КОГА МИСЛИТЕ ДА СЕ КРИЕТЕ?!

Како е смислена шемата за извлекување пари за наводните проекти на Бојан Јовановски, преку авторски хонорари и директни исплати? Кои се лицата замешани или злоупотребени во оваа шема? Каков е нивниот политички бекграунд? Читајте, овој пат без псевдоними, туку со имиња и презимиња! Со документи, напиша на својот facebook профил новинарот Бранко Героски.

Претходна статија

КЕЖАРОВСКИ ЗА VOA: ЕДЕН ЧАС ПОМИНАТ ВО ХОДНИКОТ ВО ШУТКА ЌЕ ВИ ГО СМЕНИ ЖИВОТОТ

Следна статија

ГДУ БАРА ПРОМЕНА НА ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ ПРЕД ОДРЖУВАЊЕ НА БИЛО КАКВИ ИЗБОРИ

Најново од Вести