ГРУБИ: ТОА ШТО ЌЕ ГО НАУМИ ДУИ ЌЕ СЕ ОСТВАРИ

//

Пратеникот од ДУИ Артан Груби во вестите на Сител изјави дека „сите знаат дека тоа што ќе го науми ДУИ тоа и ќе го оствари“.

Со овие зборови Груби ја потврди најавата на Ахмети дека на следните избори Македонија ќе го добие првиот Албанец премиер.

Видеото од гостувањето на Груби можете да го видете овде.

Претходна статија

ПРВО ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ПА ПОСЛЕ ЌЕ ДОБИЕШ ТЕСТИРАЊЕ

Следна статија

КОЛЕВ: ДО КОГА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ВО КОЧАНСКО ЌЕ ИМААТ ПРОБЛЕМ СО НАВОДНУВАЊЕТО И ЦЕНАТА НА ОРИЗОТ?

Најново од Вести