ИВАНОВ МУ ОДГОВОРИ НА БОРИСОВ

//

Тоа е негова одлука и негова одговорност. Со овој негов гест тој зазема страна, Борисов не е само премиер на Бугарија туку и Претседавач со ЕУ. Европската Унија апелира за дијалог, а некој бега од него, изјави претседателот Иванов, на новинарско прашање во врска со отказот на Борисов да се сретне со него.Претходна статија

НИКОЛОСКИ: БИДЕТЕ СО НАС, ВЕРУВАЈТЕ НИ И ЗАЕДНО ЌЕ СПРЕЧИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

Следна статија

КИРАЦОВСКИ ОД МОГИЛА, НОВАЦИ И БИТОЛА: НА РЕФЕРЕНДУМ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМААТ ИСТОРИСКА ШАНСА, ДА КАЖЕМЕ ДА ЗА МАКЕДОНСКАТА ИДНИНА

Најново од Вести