НИКОЛОСКИ: БИДЕТЕ СО НАС, ВЕРУВАЈТЕ НИ И ЗАЕДНО ЌЕ СПРЕЧИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

//

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, преку Фејсбук пост ги повикува граѓаните да застанат со неговата партија за заедно да ја спречат промената на Уставот со цел промена на името.

– Следува период на предизвици за Македонија. Историски! Бидете со нас, верувајте ни и заедно ќе спречиме промена на Уставот со цел промена на името. Македонија е, Македонија била и ќе остане!, напиша Николоски.

Претходна статија

РАДЕВ: ДОГОВОРОТ ЗА СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА Е НА УВИД НА НАШИТЕ ИНСТИТУЦИИ, ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО ВЕЌЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ

Следна статија

ИВАНОВ МУ ОДГОВОРИ НА БОРИСОВ

Најново од Вести