КАЗНА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ЕЛЕМ ВАСКО КОВАЧЕВСКИ БИДЕЈЌИ НЕ ПОДНЕЛ АНКЕТЕН ЛИСТ

//

Антикорупциската комисија ќе поведе прекршочна постапка против директорот на РЕК Битола Васко Ковачевски и други седум директори во рударско-енергетските комбинати што се во составот на АД Електрани на Македонија бидејќи не доставиле анкетни листови, јавува А1он.

,

Претходна статија

ЗАЕВ ЈА ПРЕФРЛИ ОДГОВОРНОСТА КАЈ МИЦКОСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА ПРАВОСУДСТВОТО ОД СТЕГИТЕ

Следна статија

ФОТО: ЗАМИСЛЕТЕ ВЛЕГОЛ ГОЛ ПОД ТУШ… ПА И ПОЗИРАЛ

Најново од Вести