КОЛЕВ БАРА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО ОД „ПЕЈПЕР МИЛ“

//

„Она што се случува со фабриката „Пејпер мил“ во Кочани е безобразлук и неодговорност како на институциите така и на менаџментот на фабриката.
Некој за ова треба да понесе не само материјална но и кривична одговорност, бидејќи се загрозува општото здравје на граѓаните“, напиша на својата официјална facebook страна, претседателот на ГДУ, Петар Колев.

Претходна статија

НЕ СМЕТАЈТЕ НА ВАКЦИНА, ПРЕДУПРЕДУВА АМЕРИКАНСКИ НАУЧНИК

Следна статија

ВО СЛОВЕНИЈА НЕМА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Најново од Вести