КОЛЕВ: НИЕ СИ ГИ МРАЗИМЕ БУГАРИТЕ И БУГАРИЈА И СО ВЕТО И БЕЗ ВЕТО

//

„Бугарското вето ќе ги мобилизирало просрпските структури и ќе ја засилело анти-бугарската реторика? А кога биле заслабени просрпските структури или пак намалена анти-бугарската реторика?Ние си ги мразиме бугарите и Бугарија и со вето и без вето, а нај многу ги мразиме тие кои се определуваат за Бугари во Македонија!“, напиша на својот профил претседателот на ГДУ, Петар Колев, како коментар за тврдењата дека ако Бугарија стави вето за старт на преговорите на Македонија за влез во ЕУ, ќе се засили анти-бугарската реторика во земјата.

??? Бугарското вето ќе ги мобилизирало просрпските структури и ќе ја засилело анти-бугарската реторика? А кога биле…Posted by Petar Kolev on Сабота, 24 октомври 2020

Претходна статија

Д-Р СТОЈАНОВ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ: ОСТАНАВМЕ БЕЗ ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ, ЕДЕН ОД НИВ НАЈДЕ РАБОТА ВО ХОЛАНДИЈА

Следна статија

(ФОТО) ДАЛИ АЛЕКСАНДАР ШЕКЕРИНОВ Е ДЕДОТО НА ШЕКЕРИНСКА КОЈ БИЛ УБИЕН ОД СРПСКИОТ ОКУПАТОР ВО 1928 Г?

Најново од Вести