КОРОНАВИРУСОТ НЕ ГИ СПРЕЧИ ДА ПРОСЛАВАТ 50 ГОДИНИ БРАК

//

Брачен пар од Италија позитивен на коронавирус ја одбележаа својата златна годишнина од браког во одделението за интензвина нега. Малата прослава ја организирал медицинскиот персонал.

Сандра (71) и нејзиниот сопруг Џанкарло (73)  се држеа за раце лежејќи на нивните кревети со маски за кислород на лицата во една од италијанските болници.

Забавата траела 10 минути. Тие добиле мали тортички на кои биле ставени свеќи со бројките 5 и 0, но истите не биле запалени поради кислородните боци кои се наоѓале во близина.„Им ги доближивме креветите, се држеа за раце со и онаа малку силата која се уште ја имаат. Беше неверојатен момент, многу убав, тие минути ни го плаќаат целиот труд и жртва која ја вложуваме овие денови. Тој постојано повторуваше колку многу ја сака, а ние не можевме да престанеме да плачеме. Во воздухот можеше да се почувствува љубовта која секој од нас ја бара, некои и целиот живот“, велат од медицинскиот персонал.Претходна статија

ОТЕЦ ПАРТЕНИЈ: СЕКОЕ ЗЛО ЗА ДОБРО Е, ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРОНАЈДЕМЕ СЕБЕСИ

Следна статија

ПО ВЕЛИГДЕН ЌЕ ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ДВАЈЦАТА ТЕПАЧИ ОД ШТИП

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи