| |

КУЧИЊА СКИТНИЦИ ПОВТОРНО НАПАДНАА ВО СКОПЈЕ

На 03.07.2019 година во 10.00 часот во Полициската станица Центар, Д.М.(54) од Скопје пријавил дека на улица „Антоние Грубишиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

На 03.07.2019 година во 13.15 часот во Полициската станица Карпош, И.И.(21) од Скопје пријавила дека на булевар „Илинден“ била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница.Слични Објави