КУМАНОВЕЦ ОБЉУБИЛ МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ

/

На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, јавуваат од МВР.

Претходна статија

(ВИДЕО) ИВАНОВ СО ИСТИТЕ ОПРАВДУВАЊА КАКО ТРИЧКОВСКИ- БИЛ МЕТАФОРИЧЕН КОГА ГИ НАРЕКОЛ ЗАХАРИЕВА И БАКОЈАНИ КУЧКИ

Следна статија

ЏАФЕРИ ГИ ПОВИКА ИНСТИТУЦИИТЕ, МЕДИУМИТЕ И АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ И ПРОСВЕТНИТЕ РАБОТНИЦИ ДА ГО ЧУВААТ АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК

Најново од Вести