Кутињо уште не стигнал во Барселона, а во соблекувалната веќе има бунт поради него!

/

„Каталонците“ нудат обештетување од 130 милиони евра, „црвените“ бараат 150 милиони евра. Сепак, се очекува во следните неколку дена конечно да биде пронајден заеднички јазик и трансферот да се реализира. Но, проблемите на Барселона нема да завршат тука, бидејќи ја чекаат нови главоболки и тоа на „домашен фронт“. Според информациите во некои медиуми фудбалерите на Барселона се незадоволни од високата плата на Кутињо, што би ја имал доколку премине во тимот… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Вселенскиот патријарх Вартоломеј и бугарскиот Неофит ќе разговараат за МПЦ-ОА

Следна статија

Интерпол распиша потерница за петмина осомничени за протестите во Собрание

Најново од Вести