МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ – СКОПЈЕ: РАБОТИМЕ СОГЛАСНО ЗАКОНИТЕ!

//

Во објавеното соопштение до медиумите Меѓународен сојуз се оградува од тенденциозните и неосновани шпекулации кои деновиве се пласираат во медиумите и по социјалните мрежи. Од Меѓународниот сојуз нагласуваат дека невладината организација работи во согласност со позитивните законски прописи.

Во прилог ви го пренесуваме интегралното соопштение:Претходна статија

ДОПОЛНИТЕЛНИ АВТОБУСИ НА ЛИНИИТЕ 28 И 69 ЗА ПРАЗНИЦИТЕ СВ. ПЕТКА И СВ. ПАНТЕЛЕЈМОН

Следна статија

ГДУ: НЕ ЛИДЕРИТЕ, ТУКУ ГРАЃАНИТЕ ИЗБИРААТ, ПРОМЕНА НА ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ!

Најново од Вести