МЕРКЕЛ: ЌЕ НАПРАВАМ СЕ ШТО МОЖАМ МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

//

„Ќе направам сѐ што можам за да се донесе таа позитивна одлука затоа што Македонија направи примерна работа со Преспанскиот договор, одлична работа, и разговаравме за ова вчера. Станува збор за неколку недели, навистина, но нашата заложба стои и што се однесува до мене ќе ја заложам сета своја политичка тежина за ова“, изјави Ангела Меркел.

Претходна статија

ВЕЛЕШАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА НЕОВЛАСТЕНО ПРОИЗВОДСТВО И ПУШТАЊЕ ВО ПРОМЕТ НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

Следна статија

НОВОФОРМИРАНО ПОЛИЦИСКО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШУТО ОРИЗАРИ

Најново од Вести