ММС: Noadsbook.com прва македонска социјална мрежа

//

Васко Цветковски од Ресен заедно со три 19-годишни девојки од Свети Николе Надица, Јована и Бојанa ја создадоа првата социјална мрежа „Noadsbook.com“ во Македонија која со пет долари инвестиција (честејќи се меѓусебно кафе) нуди можност сите заедно да станеме еден колективен македонски Марк Цукерберг.

Како што вели Васко, целта е сите заедно да изградиме социјална мрежа, далеку од комерцијалното работење и рекламите, којашто ќе биде место каде што членовите ќе пишуваат и споделуваат идеи и концепти кои имаат длабочина, тежина и значење, а не место за порнополитика, турбофолк селфиња, комшиски оговарања и лажни вести.

(Прочитајте го целиот напис овде)Автор: Моника Пејоска Насковска

Претходна статија

Финансиска полиција влегла утрово во домот на пратеникот Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Губитникот Заев да си замине, тој е делигитимиран од народот

Најново од Вести