НА КЕЈ ПОВТОРНО НАПАД НА КУЧЕ СКИТНИК

/

Вчера во 11.35 часот во Полициската станица Центар, Г.Б.(53) од Скопје пријавил дека на кејот на реката Вардар бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Во текот на вчерашниот ден напад од куче бил пријавен и во Драчево, каде Д.Р.(48) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџи Николов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.Претходна статија

ТРАМП ЗА ВООРУЖЕНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ ВО МИЧИГЕН: ТОА СЕ ДОБРИ ЛУЃЕ И ГУВЕРНЕРКАТА ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИ СО НИВ

Следна статија

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК ДОНИРА ЗАШТИТНА ОПРЕМА ЗА ПОВЕЌЕ ОД 60 ИЛЈАДИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ ЛЕКАРИ

Најново од Вести