|

Нетанјаху го свикува израелскиот воен кабинет

Бенјамин Нетанјаху го свика својот воен кабинет, соопшти неговиот кабинет.

Израелскиот премиер ги собра официјалните лица во воениот штаб во Тел Авив, додаде тој.

Тоа се случува кога земјата се подготвува да пресретне салво од дронови и проектили лансирани од Иран, кои се очекува да пристигнат во наредните часови.

Слични Објави