НОВА СРЕДБА НА КОМИСИИТЕ НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

//

По десетмесечна пауза, македонско-бугарската Комисија на нова средба за историографските прашања од кои зависи европерспективата на Македонија.

Премиерот Зоран Заев вчера го повтори ставот дека македонскиот народ треба да биде подготвен и на сценариото земјата да не ги отпочне преговорите со ЕУ до крајот на годината.Претходна статија

ЗНАЕ ЛИ СКОПСКАТА ВЛАСТ ШТО Е ТОА РЕФЕРЕНДУМ?

Следна статија

ГЕРМАНИЈА И ЧЕШКА СО РЕКОРДНИ ДНЕВНИ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ

Најново од Вести