НОВИ ЧЕТВОРИЦА КАВАДАРЧАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, МЕЃУ НИВ И МАЛОЛЕТНИК

//

Четири нови случаи на коронавирус се регистрирани во Кавадарци. Информацијата за Тазе ја потврди доктор Ристе Јовановски специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци.

-Станува збор за лица на возраст од 16 до 31 година. Две машки, две женски лица. За две лица се знае дека имале контакт со претходно заболени од Ковид-19, а за другите две не се знае како се заразиле. Сите се со лесна клиничка слика на домашно лекување – појасни Јовановски за Тазе.Се работи на утврдување на нивните контакти со цел нивна изолација.

Претходна статија

МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОД ДЕНЕСКА МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО БУГАРИЈА СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Следна статија

(ВИДЕО)БОЧВАРСКИ КОНЕЧНО ГО ПОСЛУША КОЛЕВ ЗА ОДМОРОТ НА ТЕКСТИЛЦИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА КРИЗАТА

Најново од Вести