Објавена видео снимка од аеродромот во Кабул – „Вака изгледа очај“

/

Новинарот на Вол Њуз, Гај Елстер објави видео снимка на Твитер направена утрово во близина на аеродромот во Кабул.

– Вака изгледа очај. Огромен број луѓе утрово на аеродромот во Кабул, и покрај вчерашниот масакр. Велика Британија и САД предупредуваат за нови напади, напиша Елстер.Претходна статија

Во Албанија пристигна првата група од 121 Авганистанец

Следна статија

Радев и го даде третиот мандат на БСП – Нинова: Следниот петок треба да се вратиме кај претседателот со премиер

Најново од Вести