ПЕНДАРОВСКИ ЗА VOA: ВИТАЛНИТЕ ИНСТИТУЦИИ НЕ ФУНЦИОНИРААТ

//

Виталните институции на оваа држава не функционираат и не ги сервисираат граѓаните и не ги сузбиваат криминалот и корупцијата на она ниво кое е неопходно за да кажеме дефинитивно дека сме зрела демократија, вели претседателот Стево Пендаровски во интервју за Гласот на Америка на македонски јазик.

Претходна статија

КАМЧЕВ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО ВО „ОРКА ХОЛДИНГ“

Следна статија

ЈАНЕВА СЕ ЗАКАНУВАЛА ВО СЈО: АКО ПРОПАДНАМ ЈАС ПРОПАЃАТЕ И ВИЕ

Најново од Вести