|

Полскиот претседател доаѓа во дводневна посета, посебен сообраќаен режим во Скопје

Полскиот претседател, Анджеј Дуда, денеска ќе допатува во дводневна официјална посета на земјава, во чии рамки ќе има средба со неговиот домаќин, шефот на државата Стево Пендаровски, а предвидено е да се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери и со премиерот Зоран Заев.

Oд МВР информираат дека поради официјалната посета на полскиот претседател денеска и утре ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

„Апелираме до сите граѓани-учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и регулативата за променетиот режим на сообраќај“, наведуваат од ресорното министерство.

Слични Објави