ПОВИК ДО ФИРМИТЕ: СЕМЕЈСТВОТО АЗИРИ ШИЕ МАСКИ И ГИ ДОНИРА НА ПАЦИЕНТИ, ПОТРЕБНИ ИМ СЕ МАТЕРИЈАЛИ

//

Семејството Азири од Скопје прави нешто што треба да биде пример за сите нас. Тие шијат заштитни маски и ги донираат на сите што имаат потреба од нив. Повеќе во линкот подоле:

Се приклучуваме кон повикот на Сабри, и ги замолуваме сите фирми што имаат можност да донираат материјали за изработката на маските да го сторат тоа.Претходна статија

ПЕНДАРОВСКИ: ВЕ МОЛАМ НЕ ПАЃАЈТЕ СО ДУХОТ, НЕМАМЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН ДА ИЗДРЖИМЕ

Следна статија

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ЛЕКАРИ СО КОРНАВИРУС ВО ИТАЛИЈА

Најново од Вести