ПОВТОРНО МАКЕДОНЕЦ КРЕНА РАКА НА МАКЕДОНЕЦ- КРВАВА ТЕПАЧКА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР И МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

//

Крвава тепачка меѓу навивачите на Вардар и Македонија Ѓорче Петров настана по завршувањето на натпреварот меѓу овие две екипи, кој заврши со победа на гостинската екипа со резултат 0:2, а се одигра на стадионот „Петар Милошоски“ во Ново Лисиче, јавува А1он.

Полицијата интервенира веднаш, а точната бројка на повредените не е позната.Претходна статија

ЗЕМЈОТРЕС ГО ПОГОДИ ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ГРЧКИОТ ОСТРОВ КРИТ

Следна статија

ВЛАДЕ МИЛЧИН: ЗАЕВ Е ДОЛЖЕН ДА СЕ СООЧИ СО ПРОБЛЕМОТ И ДА ГО РАСЧИСТИ

Најново од Вести