ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОБРАНИЕТО НА МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ АГАПИ ДИКА НЕ ЗНАЕЛА КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД БИЗНИСМЕНИТЕ

/

По повеќе од два часа распит за случајот „Рекет“, Агапи Дика, пред малку излезе од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, јавува Фокус.

Таа за да ги заобиколи новинарските екипи излезе на третиот излез од зградата, но дел од новинарите и поставија неколку прашања. Дика не одговори директно на прашањата, посочувајќи -истрагата ќе покаже. На прашањето дали знае кај завршиле парите од бизнисмените уплатени во Меѓународниот сојуз, таа рече дека не знае.Претходна статија

ПРОДАВАЧКА ОД „ПЈЕР ГАРДЕН“ ДАЛА ИСКАЗ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ШОПИНГОТ НА БОКИ 13

Следна статија

ТАВ ЌЕ ГИ ПРОШИРУВА АЕРОДРОМИТЕ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД, ЗА 10 ГОДИНИ ЧЕТИРИ ПАТИ ПОВЕЌЕ ПАТНИЦИ

Најново од Вести