ПСАКИ: ВО ГОВОРОТ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА БАЈДЕН НЕМА ДА ЗБОРУВА ЗА ТРАМП, ТУКУ ЗА ИДНИНАТА

Првиот говор на Џо Бајден како претседател нема да биде за Доналд Трамп, изјави денеска портпаролката на новоизбраниот претседател, Џен Псаки, само неколку часа пред почетокот на инаугирацијата, јави ДПА, пренесува Фокус.

loading...

-Ние трошиме многу помалку време во разговари и размислување и грижа за Доналд Трамп отколку што мислам дека повеќето луѓе претпоставуваат, изјави Псаки за Си-Ен-Ен, која ќе биде секретар за печат во Белата куќа.


loading...

Целиот напис прочитајте го овде.