ШИЛЕГОВ: НЕ УСПЕАВ ДА СЕ ЗАШТИТАМ ПОЗИТИВЕН СУМ НА КОВИД-19

„Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита на луѓето околу мене, сепак не успеав да се себезаштитам од Ковид 19.

loading...

Искрено се надевам дека вирусот го немам пренесено никому.

Денешното тестирање покажа позитивен резултат. Клиничката слика е добра, со благо покачена телесна температура и без потреба од хоспитализорање.

Ова е доказ дека вирусот не смее да се потцени и дека мора секој од нас да внимава.loading...

Чувајте се и чувајте ги другите околу вас“, напиша на facebook скопскиот градоначалник Петре Шилегов.