ШТИПЈАНЕЦ НАСТРАДАЛ ОД ПОЖАРОТ ВО НЕГОВАТА ВИКЕНДИЦА

//

На 08.08.2019 во 12,10 часот било пријавено дека во с.Таринци-штипско, од запалено стрниште настанал пожар во викенд куќа сопственост на М.Т. (79) од Штип, во кој тој се здобил со телесни повреди. М.Т. бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош. Од страна на Територијалната противпожарна единиц-Штип пожарот бил изгаснат.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Претходна статија

СКОПЈАНЕЦ ПРОДАВАЛ РАЗНОВИДНА ДРОГА, ПОЛИЦИЈАТА УПАДНА ВО НЕГОВИОТ ДОМ

Следна статија

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ ВЕЛИ ДЕКА ЗАЕВ ЈА ФАЛЕЛ ЈАНЕВА, НО НЕ СПОМНУВА ДЕКА ИСТОТО ГО ПРАВЕШЕ И ГРУЕВСКИ

Најново од Вести