Штипјанец починал во подрумот на пријателот

//

56-годишен штипјанец е пронајден мртов во подрумот на неговиот пријател, каде живеел последните три години.

Во полициската станица во Штип, вчера во 11.20 часот, М.К. (60) пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип. Штипската полиција соопшти дека смртта била констатирана од лекар од Итна медицинска помош…(Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Поскапува регистрацијата за постарите автомобили?

Следна статија

ЕЛЕМ планира да потроши 40 илјади евра за привремени вработувања во РЕК Битола

Најново од Вести