ШТОМ ДОЈДЕ ВРЕМЕ И ДУИ ДА БАРА ОДГОВОРНОСТ, ЗНАЧИ РАБОТАВА НАВИСТИНА НЕ ЧИНИ

//

Демократската унија за интеграција бара целосна и транспарентна истрага за случајот „Рекет“ и одговорност за сите инволвирани лица, особено по објавувањето на видео снимките во италијанскиот весник.

–Ние го споделуваме ставот искажан од страна на високите американски претставници Метју Палмер и Филип Рикер, за целосна, брза, детална и транспарентна истрага на случајот, како и одговорност за сите инволвирани лица, изјави Артан Груби од ДУИ за МКД.мк.

Претходна статија

РАХИЌ ГО БАРА „ФОТОГРАФОТ“ ШТО ГО СЛИКАШЕ БОКИ 13

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЈАНЕВА НАМЕСТО НА ПЛАЖА, ТРЕБА ДА БИДЕ ВО ПРИТВОР

Најново од Вести