Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, тврди директорот на ЈСП

/

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на продолжението на 19-та седница на Советот на Град Скопје посветена на советнички прашања, во однос на проблемите со приватните автобуски превозници, пренесува Фокус.

– Во период од моето доаѓање, па до овој ден, сите нивни фактури од моја страна се исплатени. Долгот кој ЈСП го има кон приватните превозници е нивно тековно побарување. Ако сметаат дека се пробиени роковите нека поднесат тужба, рече Стојковски.

Според него, договорите со приватните превозници остануваат исти, како што биле и досега.

Претходна статија

Ако добиеме било каква понуда за влез во Владата, ќе составиме конкретна платформа со барања, велат од Алијанса за Албанците

Следна статија

Дигиталната реставрација на филм за Балканската војна од 1913 година ќе биде претставена на 13 декември во Софија

Најново од Вести