Скопјанец нападнат од кучиња скитници

//

Шеесет и тригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 11.30 часот бил нападнат од две кучиња скитници на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче.

Како што соопшти МВР, едно од кучињата го каснало во задниот дел од левата нога при што му била нанесена видлива повреда со крвавење. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Приведени странски државјанки во локали во Тетото и Гостивар

Следна статија

ЕУ: Македонија да продолжи со исполнување на договорот од Пржино и реформите

Најново од Вести