СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС РЕГИСТРИРАН И ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

//

Бројката починати од коронавирусот во Италија се зголеми на седум, а 230 се заразени. Италијанските власти соопштија дека двајцата новопочинати, 62-годишник и 80-годишник, веќе имале сериозни здравствени проблеми.

Најпогоден регион во Италија е Ломбардија, каде што, според последните информации, има шестмина починати и 173 заразени.

Властите потврдија дека турист од Бергамо кој бил на одмор во Палермо е тестиран позитивно на коронавирусот, што е прв случај во јужниот дел на земјата.

Претходна статија

НА ПАЗАРОТ СОМНИТЕЛНИ ПЛИНСКИ БОЦИ, ИНСТИТУЦИИТЕ СИ ЈА ПРЕФРЛААТ НАДЛЕЖНОСТА ЗА КОНТРОЛА

Следна статија

„ТИТАНИК“ ОДЛОЖЕН БИДЕЈЌИ БОЖИНОВСКИ БИЛ НА РАСПРАВА ЗА ПРЕДМЕТОТ „ТАЛИР 2“

Најново од Вести