Снег на Стража и Попова Шапка

//

Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, информираат од ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози во североисточните, северозападните и југозападните делови од државата. Во источните и јужните делови коловозите се местимично влажни.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.Од Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Претходна статија

Хашим Тачи незадоволен од извештајот на ЕК

Следна статија

Следната недела нова средба на Нимиц со Димитров и Коѕијас

Најново од Вести