| |

СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО ТЕМПЕРАТУРА ДО 36 СТЕПЕНИ

Времето денеска во Македонија ќе биде сончесо со доумерена облачност, а температурата ќе достигне максимална вредност од 36 степени Целзиусови.

Утрово температурите се движат помеѓу 9 и 17 степени, додека во текот на денот ќе бидат меѓу 26 и 36 степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево и стабилно, со можност за умерена облачност во текот на попладнето.

И во следните денови имаме сончево и топло време, со тоа што утрата и ноќите се доста посвежи во однос на минатата недела.Слични Објави