| |

СПАСОВСКИ МУ ПОНУДИЛ ОСТАВКА НА ЗАЕВ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче Веле открива дека министерот Оливер Спасовски разговарал со него за оставка, како чин на морална одговорност, по бегството на осудениот поранешен премиер Никола Груевски во Унгарија.
– Оливер Спасовски разговараше за тоа со мене. Како колега во Владата и мој долгогодишен соработник, секогаш сме разговарале што со моралниот чин во вакви околности. Бидејќи, ако има морална одговорност, треба да има аргументација за тоа…

Целиот напис прочитајте го овде.

Слични Објави