СРЕДБАТА ЗАЕВ-ДИМИТРОВ-ИВАНОВ ТРАЕЛА САМО 6 МИНУТИ

//

Само шест минути траела средбата на која премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, го информираа претседателот Ѓорге Иванов за постигнатиот договор со Грција. Како што информираат медиумите од местото на настанот, владиното возило со полициска придружба, пристигнало во претседателската резиденција во 10.03 минути, а Вила Водно ја напуштило во 10.09 минути.

Претходна статија

ВИДЕО: ЗАЕВ Е ПРОТИВ БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ВО МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗОРАН ЗАЕВ ГИ ПОГАЗИ СИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,