СУДЕЊЕТО ЗА НЕЗАКОНСКОТО ФИНАНСИРАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКАКО ДА ЗАПОЧНЕ

//

Поради отсуство на претставникот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски и една од поротничките, денеска повторно се одложи почетокот на судењето за случајот во јавноста познат како „Талир“, јавува 1tv. Ова е осмо одлагање на ова судење. Следното рочиште е закажано за 12 септември. Според обвинението, случајот „Талир“ се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

ВЕСЛИ КЛАРК: РУСИЈА ТУРЦИЈА И КИНА ИГРААТ ОРО НА БАЛКАНОТ-НАТО И ЕУ МОРААТ ДА БИДАТ БРЗИ

Следна статија

СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ СО ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЕРДОГАН ВО САРАЕВО

Најново од Вести