| |

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО, ВОЗАЧ ЗАГИНА НА ЛИЦЕ МЕСТО

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21,50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село., поточно на влезот во село Босилово.

-Патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.(37) од село Еднокуќево, струмичко излетало надвор од патот и се превртело. Во незгодата на местото на настанот починал М.Р, информираат од полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.Слични Објави