ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ПЕНЗИИТЕ: 36 ДЕНАРИ, ОДМА Е ДРУГО

//

„Кога ќе кажеш 36 ден, звучи како да е малку, ама кога ќе го претвориш во евра одма е друго. Уживајте пензионери. Заслужено“, ова го напиша на Фејсбук актерот Тони Михајловски откако беше најавено зголемување на пензиите.

Претходна статија

ЈО ГО ИСПРАТИ ИЗВЕШТАЈОТ ДО СОВЕТОТ НА ЈО, СЕГА ТРЕБА ДА СЕ ЗАКАЖЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЈАНЕВА

Следна статија

ИНСПЕКТОРИТЕ НА УЈП ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА

Најново од Вести