ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО ФУДБАЛОТ НЕ ПАМЕТИ: ГРОМ УСМРТИ ДВЕ ФУДБАЛЕРКИ, ТРИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Две фудбалерки се повредени, а други три се сериозно повредени кога гром го погоди стадионот за време на натпреварот во Мексико Сити.

Според локалниот весник „Ел универзал“, натпреварот во мексиканската женска фудбалска лига во југоисточниот дел на градот бил прекинат поради силниот дожд, но пет фудбалери решиле да се вратат на теренот за да ги соберат топката.

Гром погодил во нивна непосредна близина, а во таа пригода две лица загинаа на лице место, додека три биле сериозно повредени.Како што пренесуваат тамошните медиуми, повредените фудбалерки биле итно хоспитализирани и им било констатирано дека имаат големи изгореници на кожата.

Претходна статија

КИМ ЏОНГ-УН: СЕГА КОГА ИМАМЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, НЕМА ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВОЈНИ

Следна статија

ВИДЕО: МЛАДА МАЈКА ЦРТА И ПРОДАВА УМЕТНИЧКИ СЛИКИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ГРИЖИ ЗА СВОЕТО ДЕТЕ

Најново од По надвор