Трамп: Не очекувам војна

//

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес конференцијата со норвешката премиерка Ерна Солберг во Белата куќа беше запрашан за коментар околу изјавата на американскиот генерал Роберт Нелер… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Обвинетите за обидот за убиство на Зијадин Села на 26 јануари седнуваат на обвинителна клупа

Следна статија

Рибери – Баерн, разделбата никогаш поблиску

Најново од Вести