УАПСЕН Е БИЗНИСМЕНОТ ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ-ПАЛЧО

/

Љупчо Палевски- Палчо предмалку бил уапсен поради непочитување на мерката за самоизолација, дознава “Фокус”.

Палески пред неколку дена се вратил од странство, но наместо да седи во својот дом, полицијата го пронашла во кафуле во центарот на Скопје, информира нашиот извор.

Во моментот Палески се наоѓа во полициска станица Центар.

Претходна статија

(АУДИО) БОМБИТЕ НИКАКО ДА ПРЕКИНАТ ДА ПУКААТ: АДВОКАТ РАЗГОВАРА ЗА МИЛИОНИ

Следна статија

РУСКОВСКА ЗНАЕЛА ЗА АУДИО-БОМБАТА СО ДИМИШКОВ

Најново од Вести