Уапсен уште еден од групата на Нинџа кој се бараше со потерница

//

Уапсен е Младен Додевски, кого МВР го бара со потерница за насилствата во Собранието на 27-ми април. Додевски е еден од петмината по кои беше распишана потерница затоа што не беа достапни на органите на прогонот.

Кривичниот суд бараше притвор за Додевски и уште четворица осомничени во бегство, меѓу кои  Александар Василевски Нинџа, Никола Митревски Кољо, Дејан Давидовски и  Митре Питроповски.(Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Законот за јазиците ги распали зборовите

Следна статија

Јужна Кореја најави забрана за тргување со крипто-валути

Најново од Вести