|

Украина: Беспилотни летала со камикази нападнаа воени објекти во три руски региони

Украина користела беспилотни летала камикази за да нападне воени објекти во три региони на Русија, јавува украинската агенција Униан, повикувајќи се на извор од Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина.

Според агенцијата, нападите биле извршени во регионите Белгород, Воронеж и Липецк.

Се додава дека една од целите бил металуршкиот комплекс Новолипек и локалната тракторска фабрика.Слични Објави