ВИДЕО: БУРАТА „ДЕНИС“ НАПРАВИ ХАОС ВО БРИТАНИЈА

//

Бурата „Денис“ направи хаос во Велика Британија, а властите ширум државата ги повикаа граѓаните да се заштитат од поплавите.

Стотици летови беа откажани, на југот на Велс беше прогласен највисок степен на аларм поради силните дождови. До вчера попладне беше забележан рекорден број на предупредувања од поплави – 600. Најмалку едно лице загина во големата бура.

Британската метеоролошка служба , издаде повеќе од 250 предупредувања за Англија, Шкотска и Велс, поради поплавите.Претходна статија

ОАЕ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ПРВА НУКЛЕАРНА ЕЛЕКТРАНА ВО АРАПСКИОТ СВЕТ

Следна статија

ВИДЕО: ГОЛЕМ ПОЖАР ВО МУМБАЈ, ЕВАКУИРАНИ ПОВЕЌЕ ОД ИЛЈАДА ЛИЦА

Најново од Вести