ВИДЕО: ГАБРИЕЛА ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ НЕ ДОБИ ОДГОВОР КОЛКУ ПАРИ НА ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА БИТФЕСТ 2018

//

Кога советниците не можат да добијат информација колку и кој добил пари за Битфест, тогаш како битолчани да знаат како се трошат нивните пари?
Нашето барање за добивање информација беше одбиено, напиша на својот facebook профил советничката во Советот на Општина Битола, г-ѓа Габриела Илиевска.Претходна статија

МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АСАФ АДЕМИ ОСТВАРИ РАБОТНА СРЕДБА СО ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР КАРЛО РОМЕО

Следна статија

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ТРИ ЛИЦА ЗА ТРГОВИЈА СО ДЕТЕ

Најново од Вести