(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЧУВСТУВА ДОБРО И НЕМА СИМПТОМИ

//

Крстев за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако дознале дека берберот, кај кого бил Крстев на 23-ти март е позитивен на вирусот.

“ Јас сум во самоизолација 8 дена се чувствувам многу добро, немам никакви симптомни, ни температура, се чувствувам многу добро . Со тоа што откако имав контакт од 23ти до сега 17-18 дена откако сум имал контакт со заболениот бербер,вели Горанчо Крстев 

Претходна статија

ПРИТВОРЕНИК ОД РЕСЕНСКО ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО „ШУТКА“

Следна статија

ХЕРОИТЕ ОД 3Д ПРИНТ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА НЕ ЗАСТАНУВААТ: ДО СИНОЌА ПРОИЗВЕЛЕ И ДОНИРАЛЕ НАД 6500 ВИЗИРИ ЗА МЕДИЦИНАРИТЕ

Најново од Вести