Претходна статија

МИЈАЛКОВ: ДАЛИ ЦЕНАТА НА АМНЕСТИЈАТА НА МИЦКОСКИ Е ГУБЕЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ?

Следна статија

БИДЕТЕ МАЛКУ ПОТРПЕЛИВИ И ПОРОМАНТИЧНИ-ЕБАВАЈТЕ СЕ НА СВЕЌИ

Најново од Видео

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,